Voľný čas

Poloha kúpeľov mimo mestkého ruchu a atmosféra kúpeľneho parku zaručujú optimálne podmienky na liečenie a podstatnou formou prispievajú k telesnej a duševnej relaxácii. Do okolia je možné podnikať turistické vychádzky, výlety bicyklami, jazdiť na koňoch, či športovo rybárčiť. Na výber máte tiež množstvo koncertov, výstav, tanečných zábav, autobusových výletov do okolia.
Aktuálne foto najdete v galerii.

ŠPORT A RELAX

Kováčová je vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí. Vodné športy, plávanie, tenis, jazdectvo, turistika, cykloturistika – to je len časť ponuky, ktorú tu nájdete.

TERMÁLNE KÚPALISKO KOVÁČOVÁ

V lete toto známe kúpalisko ponúka dokonalý oddych vo viacerých bazénoch. Voda v bazénoch je načerpávaná z rovnakého liečivého vrtu, akým sú obslúžené okolité kúpeľné zariadenia. V areáli kúpaliska nájdete tenisové dvorce, ihrisko na plážový volejbal, streetball i minigolf. Hostia ubytovaní v kúpeľoch majú vstup na termálne kúpalisko počas víkendov ZDARMA.

RYBOLOV

Kováčovský rybník, ktorý sa nachádza priamo v kúpeľnom areáli, dáva možnosti športového vyžitia a relaxu v tichu tunajšej prírody. Turistický rybársky lístok je možné si zaobstarať na obecnom úrade Kováčová.

CYKLOTURISTIKA

Poloha Kováčovej je vďaka rozmanitosti svojho povrchu ideálnym miestom pre cykloturistiku. V celej lokalite je veľké množstvo dobre značených trás či už pre cestné alebo horské bicykle. Zo sedla svojho bicykla si vychutnáte krásy okolitej prírody naozaj aktívne.

TURISTIKA

Obľúbenou aktivitou regiónu je pešia turistika. Prekrásne romantické okolie kúpeľov priam láka podnikať krátke vychádzky a výlety za poznaním nádherného kraja, ktorý razom očarí každého návštevníka. Kúpeľní hostia s obľubou navštevujú historické banské mestá Kremnicu a Banskú Štiavnicu. K vyhľadávaným cieľom v okolí Kováčovej možno zaradiť aj nasledovné lokality:
• Pustý Hrad
• Borová Hora
• Harmanec
• Hronsek
• Zvolen

VYHLIADKOVÉ LETY

• Očová – športový Aeroclub, aerotaxi, letecké dni
• Sliač – medzinárodné letisko Tri duby, charterové lety, aerotaxi

LYŽOVANIE

Okolité lyžiarske strediská Donovaly, Skalka pri Kremnici, Jasenská dolina, Sielnica, Králiky ponúkajú široké možnosti športového vyžitia či už na zjazdovke alebo v bežkárskej bielej stope. Nepochybne vzrušujúco zapôsobia preteky psích záprahov, diskotéky na snehu, večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, paragliding, lety v tandeme i množstvo ďalších prekvapení.

TENIS

Priamo v areáli termálneho kúpaliska nájdete betónové tenisové dvorce. V neďalekom Zvolene sa nachádza všešportový letný štadión, tenisová škola, v ktorej je možné zabezpečiť profesionálneho trénera či sparingpartnera, prípadne si objednať lekcie teniso vej školy pre začiatočníkov.

GOLF

V lokalite “Tri duby”, v tesnej blízkosti letiska Sliač, sa po oboch stranách rieky Hron nachádza Golf & Country Club HRON. Klub ponúka potrebnú infraštruktúru, cvičnú lúku (driving range) s prekrytým odpaliskom vrátane cvičného jamkoviska, (chipping and putting green) a klubový dom.